wtorek, 29 października 2013

Owcza plecionkaTym razem wyczarowałam męski sweterek z owczej wełny. Bardzo ciepły, niestety gryzący sweterek wykonany na drutach nr 3 z warkoczami i plecionką. Przyjemnie się dzierga, niestety podobno gorzej się nosi ;p.

poniedziałek, 28 października 2013

Jesienny melanż
Prezentuję kolejny jesienno - zimowy komplecik, w kolorach zółci zieleni i odrobine brudnego różu. Całość wykonana z włóczki ALIZE - prawie 50% wełny na drutach nr 7. Powinien być całkiem ciepły. Muszę przyznać że prezentuję sie bardzo ciakwie i mam nadzieję, że ogrzeje nową włąscicielkę :).

czwartek, 17 października 2013

Mały prezencik na zimę...

Kolejny sweterek z serii małych rozrabiaków, całkiem cieplutki powinien być. Wzorek typowo zimowy wykonany na drutach nr 7 wykonany podwojną nitką z akrylu. Przód wzorkiem warkoczowym, plecki gładkie i kaptur jak to dla małego łobuziaka. Miał być sweterek ale niestety brakło wełenki a wyrabiałam to co mialam. Myślę jednak, że nie wyszło źle :).

środa, 16 października 2013

Uszyj lalkę dla Elizy!!!


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Ten wpis jest poświęcony takiej dość nietypowej sprawie. Otóż wczoraj późnym wieczorem oglądałam Express Reporterów. Właśnie w tym odcinku zostały pokazane losy Elizy i determinacja jej rodziców w walce o życie córki. Leczenie tej dziewczynki kosztuje 1600 zł DZIENNIE!!! Oczywiście ta kwota przekracza możliwości finansowe rodziców stąd też powstała akcja "szyjemy lalkę dla Elizy". Bardzo poruszyła mnie ta historia i chciałabym was tutaj wszystkich bardzo serdecznie zachęcić do szycia i wysyłania lalek do licytacji jak i licytowanie lalek na allegro i tym samym wspracie rodziców dziewczynki. Podarujmy jej życie :). !!!!!
Szczegóły na stronie: http://elizabanicka.pl/lalki
Powyżej Lala zakupiona przeze mnie :) - chciałam mieć chociaż drobny udział w pomocy dle Elizy.

poniedziałek, 14 października 2013

Zimowo już, brrr...
Tym razem moja kompozycja własna dla męża. Męski komin i czapka, chociaż wydaje mi się całkiem uniwersalna i na jakiś młodzieżowy komplet również by całkiem pasowała. Ze względu na kolor raczej męski, zakwalifikowałam go do gatunku "męskiej" szafy.
Efekt jest taki jak widać, może sama czapka to nie jest mistrzostwo świata, ale ogólnie cały komplecik prezentuje się całkiem fajnie. Drobne niedociągnięcia musicie mi wybaczyć, w czapakch nadal raczkuje ;p.

Ostatni powiew letniej bryzy...
Poraz kolejny prezentuję dzieło mojej mamy, wykonane co prawda na zamówienie :) dla niesfornej córuni, ale udało sie i wyczarowała dla mnie letni sweterek na chłodniejsze dni. Sweterek wykonany wymyślonym wzorkiem, bez zbędnych schematów drutami nr 2,5 lub 3 o ile sie nie mylę. Reszta to inwencja własna :). Gdyb ktoś potrzebował można wzorek rozpisać na schemacik nie ma problemu.