wtorek, 26 listopada 2013

Zamiast zimowych płatków.... Liście :)


Kolejny prezent gwiazdkowy :). Liczę, że przypadnie nowej właścicielce do gustu. Szal wykonany będzie z akrylu 100% na drutach nr 3 wzorem liści. Wzorek spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem dlatego myślę, że przyda się Wam informacją, iż zapożyczyłam go ze stronki : http://www.hypermail.pl/abc_robotek_na_drutach/str/azur-03-liscie.html#r-399
stronę gorąco polecam - jest tam bardzo dużo schematów wraz z opisem i próbkami wzorów.
Warto skorzystać :). Wracając do robótki jeszcze nadal nie wiem czy to będzie szal czy komin, muszę poprzymierzać po próbować... Efekt końcowy opublikuję za jakiś czas :).

Zimowo - fioletowo... Powyżej przedstawiam kolejny komplecik tej zimy, tym razem prezent gwiazdkowy już. Trzeba wcześnie zacząć żeby ze wszystkim sie wyrobić :). Jest to ciepły komplecik wyczarowany z włóczki Yarn&Art w odcieniach fioletu na drutach numer 8 wzorkiem ryżykowym podwójnym - jak ja to nazywam. Wełna bardzo wydajna i bardzo dobrze się z niej dzierga, wiadomo robótki przybywa w mgnieniu oka. Czego dziewiarka może chcieć więcej? Włóczka cieplutka ok 50% wełny ma w składzie - milutka w dotyku polecam gorąco do noszenia i do dziergania :). a Ponieważ jej trochę zostało może i dla mnie coś wyjdzie ;p.


środa, 13 listopada 2013

Kolorowe wariacje c.d.

Dołączam teraz do czapeczki szaliczek do kompletu. Kolorowa zamotka na rozweselenie ponurych dni. Została wyczarowana troszkę przymusowo. Prawie motek pozostał z czapki to lepiej wyrobić niż porzucić w zapomnienie :).

wtorek, 5 listopada 2013

Kolorowe wariacje
Powyżej prezentuję kolorową czapkę wyczarowaną kolejnym prostym wzorem z warkoczowym ściągaczem. Wbrew pozorom czapka nie jest zbyt ciepła, nadaje sie raczej na "teraz" cienka nitka splatana na drutach nr 3 ciekawie jednak przechodzi w kolejne kolory. Uwielbiam dziergać z cieniowanych włóczek, patrzę z niecierpliwością jaki kolorek "wyjdzie" z motka za chwilę :). Znacie to??

poniedziałek, 4 listopada 2013

Zimowa czerwień

Tym razem poniżej 2 czapeczki wykonane z akrylu 100% na życzenie nowej właścicielki :).
Pierwsza wykonana również prostym wzorkiem złożonym tylko z oczek prawych i lewych. Druga natomiast cała w warkocze z 6 oczek. Włóczka jest dość gruba w związku z powyższym została wykonana na drutach nr 6, bardzo przyjemnie się dziergało :) mam nadzieję, że równie dobrze będzie sie nosiła.

Elegancko i ciepło :)
Powyżej prezentuję ostatnio wyczarowany na specjalne zamówienie komin z włóczki Murano Lace zakupionej na platformie Biferno. Bardzo przyjemna obsługa, kompetentna, odpowie na każde pytanie, dordzi. Polecam dokonywanie transakcji w tym sklepie :). Sam komi wykonałam prostym wzorkiem 3 oczka lewe i 1 patentowe. Wełna pieknie przechodzi w kolejne kolory. Komi wyszedł niezwykle lekki i cieplutki pomimo rzadkiego ściegu. Z pewnością powrocę do tej włóczki i sklepu oczywiście :).