niedziela, 30 listopada 2014

Becik dla Zosi ;)Powyższe zdjęcia to prezent dla mojej psiapsiółki, no może nie do końca dla niej ;p. Chciałam przywitać nowego członka jej rodziny, malutką Zosię :). Z tej okazji postanowiłam wyczarować coś... Jednak ponieważ Kasia sama potrafi pięknie dziergać, musiałam wymyślić coś,na co sama nie wpadnie :). Sweterków i sukieneczek - sama pewnie narobi od groma, więc wpadłam na taki pomysł.... Becik wykonałam z włóczki czterdziestka i akrylu delikatnie cieniowanego . Robiło się niezwykle szybko i przyjemnie. Nie wiem tylko czy z powodu super włóczek, czy po prostu przyświecała mi jedna myśl, żeby zdążyć zanim dziewczyny wyjdą ze szpitala do domku :). W każdym razie SUKCES !!! Zdążyłam i co więcej prezent spodobał się nowej właścicielce, w sumie to jej mamusi na razie ... Przyznam, że i mi się podoba efekt tygodniowego dziergania.

piątek, 21 listopada 2014

Szaroniebieski komplet

Wydziergałam tym razem szaroniebieski komplet włóczką z domieszką wełny. Grube warkocze dekorują czapkę i komin a całości dopełnia żółto - pomarańczowy pompon ;p. Jak Wam się podoba taki odbijający akcent :). Kto powiedział że zima ma być ponura i smutna? :).

Kremowe ponczo


 Kremowe ponczo z wełny owczej 100%. Wydziergane wzorem warkoczowym z golfem. Pierwsze było znacznie większe i dłuższe dlatego teraz postanowiłam wydziergać coś krótszego na wzór kurtki a nie płaszcza jak to było wcześniej :). Zastanawiam się jeszcze nad dorobieniem frędzelków...

wtorek, 11 listopada 2014

Jesienny melanż
Tym razem zdecydowałam się wydziergać komplet w kolorach raczej jesiennych, znalazły się czerwienie i pomarańcze, ale również trochę fioletów :). Przyjemna kompozycja wykonana z YarnArt 50% wełny 50% Akrylu. Wełna wydajna, szybko się dzierga i przede wszystkim ciepła i miła w dotyku nie gryzie. Dlatego zdecydowałam się na komplet komin i czapkę, tylko czapka jeszcze się robi :) a wstępnie można ją podejrzeć poniżej... Mam nadzieję, że zdążę do pierwszych mrozów. Wzór podejrzany w gazecie ale i tak przerobiony po swojemu :).