Pufka

Na przekór jesieni, wiosenna pufka. Cała wydziergana wzorem francuskim na drutach nr 6. Taka mała rzecz a cieszy. Może i wełna z odzysku ale jeszcze ozdabia wnętrze. O dziwo wyczarowanie całej pufki zajęło mi może jeden dzień, tak to ja mogę pracować :).
Komentarze

Świetnie Ci wyszła ta pufka, a recycling popieram całkowicie, pozdrawiam :)
anka480 pisze…
Świetny puf, recycling popieram.
Napiszesz jak to zrobiłaś?
Melancholia pisze…
Witam już piszę objaśnienie, gdyby był problem proszę o info to zamieszczę schemat :). Nabrałam odpowiednią ilość oczek ok 50/60 na druty nr 5 i robiłam prosto jak szalik, aż do uzyskania odpowiedniej długości po czym robótkę zakończyłam. Następnie nabrałam na drut oczka z jednego brzegu (w poprzek) i po przerobieniu dwóch rzędow w całości zaczęłam ujmowac regularną liczbę oczek (jak przy robótce czapki)w co drugim rzędzie aż pozostało na drucie ok 10 oczek, przez które przedziałam nitkę i zakończyłam pracę.(Np w co drugim rzędzie co 10 oczek przerabiałam 3 razem )Po czym wystarczyło zszyć bok aby uzyskać taki efekt. Moja pufka jest na dole ściągnięta gumką, żeby łatwo było ją zdjąć i wyprać. Jeśli chce sie wykonać całą pufką z dnem należy to samo zrobić z drugim bokiem i zszyć tylko dno i górę. Na bok należy wszyć zasuwak do wkładania, wyjmowania lub uzupełnienia wsadu. Wsad do pufy z granulatu styropianowego można kupić w Ikei za ok 50 zł. Lub poprostu można zrobić pokrowiec na pufę dmuchaną jak ja to zrobiłam :).
Zielony Myszak pisze…
Pufka rewelacyjna :) baaardzo mi się podoba :) lepiej wygląda niż te ze sklepu :) pozdrawiam
karmig pisze…
A jaki powinien być mniej więcej obwód przy tym rozmiarze pufy?
Melancholia pisze…
Hmm, trudne pytanie pufke robiłam około 2 lat a nawet 3 lat temu, ale orientacyjnie to będzie ok 100-115 cm. Biorąc pod uwagę, że wełna jest elastyczna, ale 100 cm to min. przy mniej elastycznej wełnie nawet 120 cm.
karmig pisze…
Bardzo dziękuję! Ja jestem obecnie w trakcie i raczej jestem początkująca. Mam nadzieję, że wyjdzie:)

Popularne posty