Kolorowe wariacje
Powyżej prezentuję kolorową czapkę wyczarowaną kolejnym prostym wzorem z warkoczowym ściągaczem. Wbrew pozorom czapka nie jest zbyt ciepła, nadaje sie raczej na "teraz" cienka nitka splatana na drutach nr 3 ciekawie jednak przechodzi w kolejne kolory. Uwielbiam dziergać z cieniowanych włóczek, patrzę z niecierpliwością jaki kolorek "wyjdzie" z motka za chwilę :). Znacie to??

Komentarze

smaki życia pisze…
z cieniowanych włóczek lubię również dziergać, nie trzeba myśleć o zmianie kolorów - same się zmieniają :-)
Muszę i ja zacząć robić czapkę na zimę, a ten motyw z warkoczem bardzo mi się podoba. Czy masz jakiś opis wykonania tejże czapki?
pozdrawiam serdecznie, Ella
Melancholia pisze…
Witam,

Niestety opisu nie mam bo to trochę inwencja własna, ale postaram sie odpowiedzieć na pytanie. Ściągacz to 3 o. lewe i 3 warkocza, przy czym warkocz to 2 o. prawe i 1 o. prawe przekładane z przodu robótki przed poprzednie 2oczka w co 2 rzędzie. Póżniej 6 rzędów ściegiem gładkim przy czym oczka lewe są na prawej stronie. Następnie zmieniam w zależności od upodobania oczka lewe na lewej lub prawej stronie czapki :).
Anka pisze…
Bardzo ładna i kolorki wyszły super!
dorota pisze…
Obejrzałam całego bloga i jestem pod wrażeniem. Sporo bardzo ładnych swetrów i sweterków, czap, kominów, a nawet sukienki.
Ta zielona pufa też ładna. Ostatnia czapeczka ma śliczne kolorki.
Gorąco pozdrawiam i zapraszam do siebie.
Dorota

Popularne posty